O Veterán Cupu

Veterán Cup Letohrad je charitativní hokejbalový turnaj, který se koná v Letohradě. Hlavním cílem této akce je vybrání peněz pro nemocné děti.
Komu Veterán Cup Letohrad pomáhá?

V rámci Veterán Cupu se konají také aukce, kde jsou nabízeny sportovní předměty jako dresy a hokejky z různých sportů. Součástí programu celého dne, kromě turnaje veteránů, je také utkání osobností. Do Letohradu se sjeli opravdu velké sportovní hvězdy, jako jsou hokejisté NHL i extraligy, olympijští vítězové v biatlonu nebo reprezentantky české hokejové reprezentace žen v čele s bývalou kapitánkou Alenou Mills. „Zážitek to byl neuvěřitelný a hodně emoční, obzvlášť po zápase, když jsme měli možnost se s dětmi potkat osobně.“ Podobný názor má také hokejista Matěj Blümel. „Byl jsem naměkko, když jsem viděl ty děti, pro které se to hraje, jak byly šťastné. Bylo skvělé je takhle vidět a už teď mohu říct, že udělám všechno proto, abych mohl příští rok přijet zpět.“ V roce 2023 se Veterán Cupu podařilo vybrat přes 391 000 Kč.

Jubilejní 10. ročník turnaje Veterán Cup Letohrad se uskuteční 22. června 2024. Součástí tohoto ročníku je i veřejná sbírka, do které můžete přispět i vy ZDE.